شماره تماس : 88346744 021 

لینک های کاربردی :
رشد 26 درصدی صادرات "هند"

رشد 26 درصدی صادرات "هند"

وزارت بازرگانی هند در گزارشی اعلام کرد صادرات کشور در سپتامبر(شهریور-مهر) نسبت به شش ماه گذشته با 26 درصد رشد به 28.6 میلیارد دلار رسیده است.

در این گزارش اضافه شده است میزان صادرات هند در سپتامبر با پیشی گرفتن از واردات به بیشترین میزان در هفت ماه گذشته رسیده است .

وزارت بازرگانی هند در این گزارش،کاهش پنج درصدی واردات طلا را از دلایل اصلی کاهش کسری تجاری و کم شدن فاصله صادرات و واردات دانسته و اضافه شده است واردات طلای هند در سپتامبر 1.7 میلیارد دلار برآورد شده است.
در ادامه این گزارش با اشاره به رشد 18 درصدی واردات در ماه سپتامبر اضافه شده است میزان واردات در این ماه به 37.6 میلیارد دلار رسیده است.

در این گزارش افزایش قیمت نفت،زغالسنگ ،ماشین آلات ،تجهیزات کارخانه ها و نیروگاهها و سنگ های قیمتی را از دلایل افزایش واردات عنوان شده است .

سورش پرابو وزیر صنعت و بازرگانی هند در حساب توییتری خود اعلام کرد در ماه سپتامبر با رشد تمام 10 گروه کالای صادراتی هند نسبت به مدت مشابه سال قبل،82.14 درصد از صادرات کشور را به خود اختصاص داده است.
هند در نظر دارد با طرح 'ساخت هند' واردات کالا و تجهیزات به داخل کشور را کاهش دهد.

به گفته کارشناسان، هند به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان یکی از مطلوب ترین کشورها برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی محسوب می شود.

این کشور همچنین از توانمندی بالایی در فناوری اطلاعات و تولید محصولات شیمیایی ،پوشاک، دارو سازی و جواهرات برخودار است.
هند در زمینه تولید محصولات کشاورزی،صنعتی و معدنی جزء کشورهای پیشرو محسوب می شود.

 

منبع:میزان

کلیک: 275 بار - بروزرسانی در یکشنبه, 23 مهر 1396 13:51
رای شما

دیدگاه خود را ارسال نمایید