شماره تماس : 88346744 021 

لینک های کاربردی :
مدیر سایت

مدیر سایت

وب سایت رسمی و خبری شورای بازرگانی ایران و هند.
بمنظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آدرس info(@)i-iibc.ir در تماس باشید

چهارشنبه, 24 آبان 1396 14:52

حذف زغال‌سنگ در هند

هند پیش‌تر و در کنفرانس پاریس اعلام کرده بود که تصمیم به کاهش مصرف زغال‌سنگ دارد و در این مسیر به حمایت مالی سازمان‌های بین‌المللی امیدوار است در حالی که این کشور در مسیر توسعه اقتصادی قرار گرفته و به دنبال این است که تا چند سال آینده حجم اقتصاد خود را ۲ برابر کند و به زغال سنگ برای تولید برق نیاز فراوان دارد.

۲ سال پیش، در سال ۲۰۱۵ میلادی و در کنفرانس تغییر اقلیم سازمان ملل متحد در پاریس، مذاکره‌کننده ارشد هند در متن سخنرانی خود عنوان کرد کشورش در صورت اختصاص بودجه با جایگزین کردن زغال سنگ با منابع تجدیدپذیر تولید انرژی موافق است. دیگر کشورهای حاضر در کنفرانس پاریس از این بیانیه استقبال کردند و آن را قدمی مناسب در راستای عقد قراردادی جدید دانستند. «آجای ماتهور» در حالی ۲ سال پیش این سخنان را بر زبان آورد که امروز پیش‌بینی می‌شود هند تا سال ۲۰۲۰ میلادی (۱۳۹۹ خورشیدی) به یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های زغال‌سنگ در جهان تبدیل شود. اکنون دهلی در میان شهرهای آسیایی سریع‌ترین رشد اقتصادی را دارد و این کشور مصمم است تا ۴ سال آینده و سال ۲۰۲۱ میلادی، اقتصاد خود را به دو برابر حجم کنونی رشد دهد. بیشترین رشد اقتصادی این شهر در بخش ارائه خدمات مالی و تجاری خواهد بود و صنایع معدنی و به ویژه فولاد، جایگاه چشمگیری در تحقق این رویداد خواهند داشت. هند در همین راستا و در مسیر پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای قصد دارد ظرفیت تولید فولاد خود را تا ۲۰۳۰ میلادی (۱۴۰۹ خورشیدی) ۳ برابر کند و تبدیل به دومین تولیدکننده فولاد جهان شود. این کشور اکنون چهارمین تولیدکننده این فلز است و چین، اتحادیه اروپا و ژاپن در رتبه‌های نخست و سوم قرار دارند. همچنین از آنجایی که صنعت برق‌رسانی در هند رو به توسعه است، انتظار می‌رود تا ۳ سال دیگر این کشور به بزرگترین واردکننده زغال سنگ تبدیل شود. برنامه ملی هند برای توسعه نیز حاکی از نقش مهم زغال‌سنگ در تامین نیازهای انرژی این کشور است و بر اساس اسناد این برنامه، زغال‌سنگ در آینده همچنان به عنوان منبع اصلی تامین انرژی این کشور باقی خواهد ماند و هند قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی، تولید زغال‌سنگ خود را به ۵/۱ میلیارد تن در سال برساند. البته این امر مستلزم این است که تا آن سال، به طور متوسط، در هر ماه یک معدن زغال سنگ در این کشور حفر و بهره‌برداری شود.


تمایل هند به زغال سنگ بیش از هر چیز برآمده از نیاز بخشی از جمعیت عظیم آن به برق است. هم‌اکنون حدود ۳۰۰ میلیون هندی از داشتن برق محرومند. دولت هند نیز در مذاکرات همواره سفت و سخت عمل کرده و می‌گوید برای عملی کردن طرح‌های توسعه‌ای کشور به زغال سنگ نیاز دارد و توسعه هند در زمان حاضر از اقتضائات اقلیمی زمین اهمیت بیشتری دارد. پراواش جاوادکار، وزیر محیط‌زیست هند نیز در گفت‌وگو با رسانه‌ها همواره تاکید دارد که کشورش حق دارد به میزان نیازش از زغال‌سنگ استفاده کند. وی می‌افزاید: قصد ما این است که در ۱۵ سال آینده، استفاده از منابع تجدیدپذیر را تا ۱۰ برابر افزایش دهیم اما همچنان به زغال‌سنگ احتیاج خواهیم داشت زیرا مردم ما درحال‌حاضر به این منبع سوختی برای رشد و توسعه نیاز دارند. اما ماتهور که مذاکره‌کننده ارشد هند در کنفرانس پاریس بود موضع مسالمت‌آمیزتری در این بین اتخاذ کرده است. او می‌گوید با اینکه هزینه انرژی خورشیدی در ۴ سال گذشته ۷۵ درصد کاهش یافته اما همچنان دو برابر هزینه زغال‌سنگ در هند است، بنابراین اگر منابع مالی لازم برای سرمایه‌گذاری در منابع تجدیدپذیر فراهم شود، هند بیشتر از انرژی خورشیدی و بادی استفاده می‌کند تا زغال‌سنگ. ماتهور می‌افزاید: ما دوست داریم با کشورهایی که در استفاده از منابع ارزان انرژی پیشرفت کرده‌اند به توافق برسیم تا کمک‌های مالی لازم در اختیار کشورهایی که باید نیازهای خود را با انرژی‌های پاک و گران تامین کنند قرار بگیرد.
او در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت حمایت مالی از سوی نهادهای بین‌المللی، مصرف زغال‌سنگ هند کاهش خواهد یافت یا خیر، گفت: ما به وضوح اعلام کرده‌ایم به انرژی خورشیدی و بادی متعهد هستیم و توسعه انرژی هسته‌ای و آبی و منابع پاک انرژی را تا جایی که در توان‌مان باشد، در دستور کار قرار می‌دهیم اما در مواردی که این منابع پاسخگو نباشند، از زغال‌سنگ استفاده خواهیم کرد. دولت هندی به دنبال یک «قرارداد منصفانه و پایدار» است.
به گفته او هدف اصلی هند همچنان توسعه کشور است اما باید روش منحصر به خود را برای رسیدن به این هدف پیدا کند و نمی‌تواند خود را با مشی کشورهای اروپایی همراه کند.
ماتهور در توضیح بیشتر افزود: نگرانی اصلی من آن است که ما حتی اگر روش دانمارک را پیش بگیریم و به ازای هر ۱۰ نفر در کشور دو ماشین داشته باشیم، از سویی دیگر به مشکل برمی‌خوریم. اینگونه الگوها پاسخگوی نیازهای ما نیستند. البته تعهدات مودی، نخست‌وزیر هند، برای توسعه منابع تجدیدپذیر بسیار امیدوارکننده است. او وعده داده که هند، در مدتی کوتاه، ۱۷۵ گیگاوات انرژی تجدیدپذیر وارد شبکه کند.

 

منبع: دنیای معدن

به گفته سفیر هند در ایران حجم تجارت ایران و هند ظرفیت افزایش تا 30 میلیارد دلار را دارد و ازاین‌رو باید راه‌های توسعه روابط بررسی شود.

سفیر هند در ایران طی سفر به اصفهان با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی این استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان در این دیدار گفت: اتاق‌های بازرگانی اصفهان و هند می‌توانند با توسعه تجارت و تبادل کالا و خدمات بر روابط سیاسی و فرهنگی دو کشور تأثیر زیادی بگذارند.

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی خواستار همکاری نزدیک اتاق بازرگانی هند با اتاق اصفهان شد و گفت: اتاق‌های بازرگانی سفیران صلح و دوستی بین کشورها هستند و می توانند با تبادل کالا و خدمات، بین دو کشور صلح و دوستی ایجاد کنند.

سهل‌آبادی افزود: اتاق اصفهان آماده است اطلاعات بنگاه‌های اقتصادی استان را باهدف توسعه روابط اقتصادی با بنگاه‌های اقتصادی هندوستان، در اختیار سفارت هند در ایران قرار دهد تا زمینه برقراری ارتباطات تجاری فراهم شود.

او اصفهان را صنعتی‌ترین استان ایران برشمرد و گفت: فعالیت هشت هزار واحد صنعتی و 150 هزار واحد صنفی نشان از جایگاه اثرگذار این استان در اقتصاد کشور دارد و می‌تواند نقش مؤثری در توسعه روابط اقتصادی بین ایران و هند ایفا کند.

سهل آبادی با اشاره به اقامت چندین هندی در اصفهان و فعالیت یک رستوران هندی در این شهر گفت: گردشگری می‌تواند هند و اصفهان را بیش ‌ازپیش به هم نزدیک کند.

سفیر هند در ایران نیز در این دیدار با اشاره به گشایش دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی هند در تهران گفت: ایران و هند دارای رابطه بلندمدت تجاری، فرهنگی و هنری در طول تاریخ است که اصفهان همواره نقش مهمی در تقویت این رابطه داشته است. دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی هند می‌تواند در استان‌هایی مانند اصفهان نمایندگی داشته باشد و ارتباط نزدیکی ‌بین بازرگانان دو کشور فراهم کند.

سوراب کومار افزود: حجم تجارت هند و ایران 13 میلیارد دلار است. حجم تجارت دو کشور تا 30 میلیارد دلار ظرفیت دارد. ازاین‌رو باید راه‌های توسعه روابط بررسی شود.

وی از همکاری هند در توسعه بندر چابهار ایران خبر داد و گفت: همکاری در تولید فولاد و ریل می‌تواند گام مؤثری در همکاری‌های اقتصادی دو طرف داشته باشد.

کومار از امضا شدن توافق‌نامه تجارت ترجیحی بین ایران و هند در آینده نزدیک خبر داد و گفت: امضای این توافقنامه می‌تواند به توسعه روابط اقتصادی دو کشور منجر شود.

یک شرکت خدمات مالی آمریکا پیش‌بینی کرد هند در ده سال آینده با پشت سر گذاشتن ژاپن به سومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل خواهد شد.

یک شرکت خدمات مالی آمریکا پیش‌بینی کرد هند در ده سال آینده با پشت سر گذاشتن ژاپن به سومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل خواهد شد.

 شرکت خدمات مالی آمریکایی «مریل لینچ» پیش‌بینی کرد هند در ده سال آینده با پشت سر گذاشتن ژاپن به سومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل خواهد شد و جایگاه این کشور را در فهرست رتبه‌بندی‌ کشورها براساس «تولید ناخالص داخلی» از آن خود خواهد کرد.

این گزارش می افزاید دهلی نو تا سال 2019 میلادی نیز به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل خواهد شد. براساس این گزارش، هند با پشت سر گذاشتن برزیل و روسیه در حال تبدیل شدن به دومین اقتصاد بزرگ در میان کشورهای عضو گروه مینسک پس از چین است. این کشور همچنین قصد دارد تا سال 2019 میلادی با پشت سر گذاشتن فرانسه و انگلیس به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود.

گزارش مریل لینچ می افزاید هند تا سال 2028 میلادی با پشت سر گذاشتن آلمان و ژاپن در فهرست رتبه‌بندی‌ کشورها براساس «تولید ناخالص داخلی»، به سومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل خواهد شد. این بدان معناست که در ده سال آینده، نرخ رشد اقتصادی این کشور (بر مبنای تولید ناخالص داخلی) به ده درصد خواهد رسید. این گزارش نرخ رشد اقتصادی ژاپن را 1.6 درصد پیش بینی کرده است.

در این گزارش از سه فاکتور کاهش نسبت وابستگی، افزایش بلوغ مالی و همچنین افزایش درآمدها و قدرت خرید به عنوان سه دلیل بالا رفتن نرخ رشد اقتصادی این کشور نام برده شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

شرکت مس هندو در نظر دارد تولید بزرگترین معدن مس این کشور را از 2 میلیون تن به 5.2 میلیون تن افزایش دهد.

شرکت مس هندوستان که انحصار معدنکاری مس این کشور را در اختیار دارد از سرمایه گذاری مشترک با شرکت ملی آلومینیوم و شرکت اکتشاف مواد معدنی این کشور به منظور اکتشاف و استخراج فلزات استراتژیک خبر داد.

این شرکت در نظر دارد در 6 پروژه توسعه ای 700 میلیون دلار سرمایه گذاری کند که شامل افزایش حدود سه برابری تولید مس در بزرگترین معدن مس خود، معدن مالانج خند Malanjkhand ، در مادیا پرادش است.

این معدن در 20 کیلومتری پارک ملی واقع شده و 70 درصد ذخایر مس هند را در بردارد و حدود 60 درصد از تولید شرکت مس هندوستان از این معدن است.

نخست وزیر هند در پیام تسلیتی اعلام کرد: من با افرادی که اعضای خانواده خود را در زلزله ایران و عراق از دست داده اند، ابراز همدردی می کنم.

نخست وزیر هند در پیام تسلیتی اعلام کرد: من با افرادی که اعضای خانواده خود را در زلزله ایران و عراق از دست داده اند، ابراز همدردی می‌کنم.

سفیر هند در دیدار با استاندار اصفهان بر گسترش همکاری با این استان تاکید کرد.

سفیرهند در دیدار با استاندار اصفهان با اشاره به سابقه همکاری های فرهنگی و تاریخی دو کشور گفت: نخست وزیر هند در سفر به ایران تمایل خاصی به همکاری با استان هایی که سابقه فرهنگی و تمدنی دارد نشان داد.
سوربان کامار افزود: به یکی از بزرگترین اتاق های بازرگانی هند که در ایران هم دفتر دارد توصیه می کنم برای گسترش همکاری ها به اصفهان هم بیایند.
وی با اشاره به همکاری کشورش با ایران در زمینه گاز در خلیج فارس افزود: در بخش های بانکی و سرمایه گذاری هم در حال مذاکره هستیم.
استاندار اصفهان هم در این دیدار با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی اصفهان افزود: می توان برای توسعه همکاری ها ایر لاین های ایرانی را تشویق به برقراری پرواز های مستقیم کرد.
محسن مهرعلیزاده توسعه صنعت گردشگری را گامی دیگر برای افزایش مشارکت های دوجانبه با هند برشمرد و گفت: این استان آمادگی سرمایه گذاری در برندهای معروف هتلی را دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز سرمایه‌گذاری شرکت‌های هندی در توسعه زیرساخت‌های چابهار از تداوم مذاکره با این کشور برای حضور در راه‌آهن این بندر خبر داد.

 

محمد راستاد با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین پروژه‌هایی که برای توسعه دریایی ایران در دستور کار قرار داشته، بهبود زیرساخت‌های چابهار برای قرار گرفتن این بندر در فهرست مهم‌ترین بنادر ترانزیت و ترانشیپ در منطقه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته وی، یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی که چابهار می‌تواند در آن مطرح شود، قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی هند به آسیای میانه و افغانستان است که از این رو هندی‌ها در قراردادهای رسمی طرح سرمایه‌گذاری در این بندر را نهایی کردند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: ایران نیز در کنار برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی طرح‌هایی را برای وارد کردن تجهیزات جدید به چابهار اجرایی کرده که تاکنون دو محموله از این تجهیزات وارد چابهار شده‌اند و محموله‌های بعدی نیز طبق برنامه زمان‌بندی وارد این بندر خواهند شد.

راستاد در پاسخ به این سوال که آیا احتمال ورود هند به طرح ریلی چابهار وجود دارد، گفت: طرف هندی پیش از این علاقه خود برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این بندر را اعلام کرده و در زمینه راه‌آهن نیز مذاکراتی میان دو طرف انجام شده است.

به گفته معاون وزیر راه در حال حاضر این مذاکرات به توافق قطعی نرسیده اما احتمال آنکه در آینده نزدیک خبرهای جدید در رابطه با آن اعلام شود، وجود دارد. در حال حاضر کار اجرایی در خط ریلی چابهار ادامه دارد و این طرح با سرمایه‌گذاری داخلی انجام شده، پیگیری می‌شود.

خط ریلی چابهار که در حال حاضر در چهار فاز متفاوت در دست ساخت است، این بندر را به زاهدان و شبکه ریلی مرکزی کشور متصل خواهد کرد.

طرح جامع در نظر گرفته شده به بندر ریل چابهار به مرزهای شمال شرقی ایران و اتصال مستقیم آن به آسیای میانه است.

 

منبع: ایسنا

 

وزير راه و ترابري افغانستان گفت که با گشايش بندر چابهار و رسيدن اولين محموله گندم اهدايي هند از اين مسير به کشورش، مانند آن است که محصول کاشته شده افغانستان در چابهار با همکاري ايران و هند امروز به صورت عملي به بار نشسته است.

«محمد طهماسي» روز شنبه در آيين ويژه ورود اولين محموله اهدايي گندم هند از مسير چابهار به افغانستان که در شهر«زرنج» مرکز استان نيمروز جريان داشت، افزود : امروز براي مردم افغانستان روز مهم و تاريخي است.
وي گفت: چابهار براي افغانستان آن بهاري است که سال ها در انتظار آن بوديم و امروز اولين حاصل کشت بهاري خود را که يک و نيم سال پيش کاشتم، درو کرديم.
طهماسبي با بيان اين که چابهار از نظر اقتصادي و سياسي براي افغانستان اهميت ويژه اي دارد، تصريح کرد: کشورهاي آسياي ميانه مي توانند از طريق افغانستان به بازرگاني و انتقال کالاي خود وسعت ببخشند و ميلياردها دلار براي خود منفعت کسب کنند.
به گفته وي، بخش مهم اين دستاورد کمک به توسعه زيربنايي است که با تکميل فعاليت اين بندر، هند و کشورهاي آسياي ميانه نيز در توسعه زيربناهاي افغانستان همکاري خواهند کرد که باعث رشد اقتصادي منطقه خواهد شد.
وي افزود: از طرف ديگر هزينه کمتر و مسير کوتاه تر از مزيت هاي ديگر بندر چابهار است که نسبت به بندر کراچي و بندرعباس صدها کيلومتر نزديکتر است و بازرگانان مي توانند اموال خود را زودتر از اين مسير به خارج انتقال داده و به بازار هاي جهاني برسانند.
اين مقام افغان با بيان اين که هر کانتينر براي هر بازرگان افغان بين 500 تا يک هزار دلار سود از محل صرفه جويي در طول مسير در پي خواهد داشت، افزود: اين بندر به شکل مستقيم و غير مستقيم براي هر سه کشور هند، ايران و افغانستان ايجاد شغل کرده و سود اقتصادي به همراه دارد .
وي از کشورهاي هند و ايران خواست که هرچه زودتر و بيشتر تلاش کنند تا استفاده از اين بندر به صورت عملي و کامل انجام شود.
«نصيراحمددراني» وزير کشاورزي و دامداري افغانستان نيز در اين مراسم گفت که تلاش هاي دولت وحدت ملي افغانستان با سران کشورهاي هندوستان و ايران به ثمر نشست و امروز اولين محموله کمک هاي اهدايي هند از طريق چابهار وارد افغانستان شد.
دراني گفت: امروز 514 تريلي وارد اين کشور شد و ما تبدل به يک کشور ترانزيتي بين ايران و کشورهاي آسياي ميانه خواهيم شد و جايگاه خود را بازخواهيم يافت.
دراني با اشاره به اين که همکاري ايران، افغانستان و هند فرصت طلايي را براي کشورهاي منطقه و فرا منطقه اي به وجود مي آورد، اضافه کرد: انتظار داريم که کشورهاي دوست تدابير جديدي براي توسعه پايدار فراهم کنند.
وزير کشاورزي افغانستان اضافه کرد: اتصال خط آهن افغانستان به کشورهاي منطقه، راه آهن پنج جانبه، دسترسي بهتر به چابهار در راستاي همگرايي و توسعه اقتصادي را فراهم مي سازد و افغانستان ديگر محدود به يک مرز نيست و مسيرهاي متعددي را براي تجارت و ترانزيت در اختيار دارد و امروز فصل جديدي در روابط کشورهاي منطقه گشوده شد.
«مهندس محمد سميع» استاندار «نيمروز» افغانستان نيز امروز را روز تاريخي و جديد در صفحه دوستي کشورهاي ايران، افغانستان و هندوستان دانست .
وي گفت: امروز ما شاهد هديه گندم هند به افغانستان هستيم که از طريق چابهار به اين استان رسيد و کمک هاي سخاوتمندانه هند، ساخت جاده «زرنج- دلارآرام»، تعمير ساختمان مجلس،
«سدسلما»، ساختمان سابق وزات خارجه و همکاري هند با ايران در بندر چابهار از ياد و خاطره مردم افغانستان هرگز محو نخواهد شد.
سميع با بيان اين که با بهره برداري از چابهار هزاران شغل ايجاد و دو کشور ميلياردها دلار سود خواهند کرد، افزود: اين بندر از نگاه سياسي و اقتصادي يکي از قطب هاي مهم منطقه است.
پيش از اين افغانستان تنها از طريق بندرعباس و کراچي به آب هاي آزاد وصل بود اما امروز از طريق چابهار نيز متصل شده و چابهار نزديک تر است و اين بندر افغانستان را از وابستگي ها و محدوديت هاي قبلي در ترانزيت کالا رهايي خواهد بخشيد.

 

منبع: ایرنا

کریدور چابهار که توسعه آن با امضای توافق‌نامه میان ایران، هند و افغانستان شتاب گرفته است، کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه را به آب‌های آزاد اقیانوس هند متصل می‌کند و بندر چابهار دروازه این کریدور است. اخیراً در پیش‌گشایش طرح توسعه‌ای بندر چابهار، دو محموله گندم هند در این بندر تخلیه و به مقصد افغانستان ترانزیت شده و سومین محموله نیز در راه است.

سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در چابهار، یگانه بندر اقیانوسی ایران در حال به ثمر نشستن است و هند به‌عنوان یکی از سرمایه‌گذاران توسعه این بندر که منافع قابل‌توجهی نیز از آن کسب می‌کند؛ باوجود موضع خصمانه ترامپ علیه ایران، عملیات توسعه‌ای در این بندر استراتژیک را ادامه می‌دهد.

بنا بر گزارشی که رویترز به نقل از مقامات مطلع منتشر کرده است، در شرایطی که هنوز عملیات اجرایی بندر چابهار به اتمام نرسیده، هند در حال مذاکره با ایران برای آغاز عملیات موقت در این بندر است. بر اساس این گزارش، در ماه جاری 2 محموله ترانزیتی 130 و 110 هزار تنی گندم هند از بندر چابهار به مقصد افغانستان ترانزیت شده که می‌تواند تأییدکننده این عملیات برای بهره‌برداری سریع باشد. پیش‌ازاین، گفته شده بود هندوستان قصد دارد یک‌میلیون تن گندم صادراتی به افغانستان را از مسیر کریدور چابهار ترانزیت کند که تاکنون 240 هزار تن از این محموله در دو نوبت در بندر چابهار تخلیه و به افغانستان ترانزیت شده است.

 معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی می‌گوید: هنوز بهره‌برداری از فاز توسعه‌ای بندر چابهار رسما آغاز نشده و ترانزیت دو محموله گندم هند از این مسیر، به نوعی پیش‌گشایش از فاز است.

هادی حق شناس، در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران افزود: کل محموله ترانزیتی گندم هند به مقصد افغانستان حدود 700 هزار تن تا یک میلیون تن است که دو محموله‌ به چابهار رسیده و ترانزیت آن نیز بدون مشکل و با نظم کامل انجام شده و محموله‌ سوم نیز در راه است که البته زمان دقیق رسیدن آن مشخص نیست.

از اوایل دهه 70که دولت سازندگی، چابهار را به‌عنوان منطقه آزاد تجاری تعیین کرد، توسعه این منطقه در دستور کار قرار گرفت؛ اما سوم خرداد 95بود که روسای جمهوری ایران، هند و افغانستان در کاخ سعدآباد دور یک میز نشستند و توافقنامه توسعه بندر چابهار به‌عنوان دروازه گذرگاه بین‌المللی حمل‌ونقل میان سه کشور را امضا کردند تا در مسیر تأکید اسناد بالادستی کشور برای توسعه منطقه مکران، مسیر ترانزیتی چابهار به افغانستان و کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه نیز جان تازه بیابد.

در این میان، دولت هند که باوجود اختلافات با پاکستان، کالاهای خود را از خاک این کشور به افغانستان و همسایگان شمالی ایران صادر می‌کرد و هم از این مسیر مواد معدنی افغانستان را به خطوط تولید خود می‌رساند، خود را برای سرمایه‌گذاری و مشارکت برای توسعه این بندر استراتژیک مشتاق نشان داد و با سرمایه‌گذاری 500 میلیون دلاری در این طرح موافقت کرد که تاکنون 150 میلیون دلار از آن به شکل فاینانس محقق شده است.

البته مذاکرات ایران و هند برای توسعه چابهار و راه‌آهن آن بیش از یک دهه سابقه دارد اما سنگ‌اندازی تحریم‌ها هرگز فرصت نهایی شدن به آن نداد تا اینکه در گیرودار نهایی شدن توافق هسته‌ای و اجرای برجام، عاقبت طلسم توسعه این بندر شکست و هندی‌ها هم به کمک ایران شتافتند. در کنار سرمایه‌گذاری هندی‌ها، تاکنون 300میلیون دلار از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی و 403میلیون دلار نیز به‌صورت مشترک از محل صندوق توسعه ملی و سازمان بنادر برای سرمایه‌گذاری افزایش ظرفیت بندر اقیانوسی چابهار هزینه شده است.

افزایش 240درصدی ظرفیت چابهار

کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه شامل افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان چنانچه بخواهند از نزدیک‌ترین راه به آب‌های آزاد دسترسی پیدا کنند، چاره‌ای جز استفاده از بندر چابهار ندارند بر همین اساس این بندر در گسترش مبادلات تجاری و بازرگانی کشورهای منطقه اهمیت زیادی دارد و با اجرای توافقنامه همکاری ایران و هند در توسعه، چابهار به مرکز ترانزیت، انرژی و تجارت منطقه تبدیل خواهد شد.

در فاز نخست اجرای این توافقنامه همکاری، ظرفیت بندر چابهار از 2.5میلیون تن به 8.5میلیون تن افزایش می‌یابد و هم‌زمان با تحقق این هدف‌گذاری، با لایروبی اسکله کنونی شهید بهشتی، امکان پهلوگیری کشتی‌های با ظرفیت بیش از 80هزار تن نیز در این بندر فراهم می‌شود. در این میان نقطه قوت فعال شدن کریدور چابهار برای هند، دسترسی آسان و تضمینی این کشور از طریق بنادر غربی خود به بازارهای آسیای میانه و به‌ویژه افغانستان از مسیر ایران است.

از سوی دیگر در شرایطی که پاکستان هند را متهم می‌کند که این کشور با حضور در افغانستان در پی بی‌ثبات کردن پاکستان است، صادرات هند به افغانستان با چالش مواجه شده است بر همین اساس مقرر شد امسال 7محموله گندم هند از مسیر ایران به افغانستان ترانزیت شود که تاکنون ترانزیت دو محموله انجام شده است.

 چابهار؛ یک بندر، یک کریدور

اهمیت توسعه چابهار به همین‌جا ختم نمی‌شود. روی دیگر سکه حضور هند در چابهار، تأسیس مسیر ریلی چابهار- زاهدان است که با اجرایی شدن موافقت‌نامه تأسیس کریدور بین‌المللی حمل‌ونقل و ترانزیت هند-ایران و افغانستان موسوم به کریدور چابهار، ایران می‌تواند از طریق شبکه ریلی به آسیای میانه تا چین و روسیه متصل شود. در این تفاهم‌نامه، هند برای سرمایه‌گذاری یک میلیارد و 300میلیون دلاری در این مسیر ریلی به طول 610کیلومتر داوطلب شده است. پروژه‌ای که از سال گذشته زیرسازی آن از محل بودجه داخلی وزارت راه و شهرسازی آغاز شده و صرفاً قرار نیست به اتکای مشارکت هندی‌ها اجرایی شود.

طبق پیش‌بینی عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، راه‌آهن چابهار - زاهدان در 3سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و زمینه ترانزیت شدن کل بارهای مسیر افغانستان که از مرز میلک سیستان و بلوچستان عبور می‌کند را فراهم می‌آورد. از سوی دیگر با توسعه بندر چابهار و اتصال این بندر تجاری به هرات افغانستان از طریق خطوط ریلی، حوزه اقیانوس هند با آسیای مرکزی پیوند می‌خورد و ظرفیت‌های بالقوه ترانزیتی منطقه سیستان و بلوچستان فعال می‌شود؛ منطقه‌ای که از دیرباز به‌واسطه توسعه‌نیافتگی هرگز نتوانسته جمعیت مورد انتظار را در خود اسکان دهد و اینک تراکم جمعیت در آن به 4.8نفر در کیلومترمربع می‌رسد. باوجوداین پیش‌بینی می‌شود با توسعه کریدور چابهار، اسکان در منطقه سیستان و بلوچستان نیز افزایش یابد.

کاهش 30درصدی هزینه صادرات هند از طریق کریدور چابهار

برآوردها حاکی از این است که توسعه بندر چابهار و اتصال آن به کریدور بین‌المللی شمال- جنوب، تجارت هند با اروپا را نیز به مسیر استراتژیک ایران منتقل می‌کند چراکه تجارت هند با اروپا از طریق دریای سرخ، کانال سوئز و دریای مدیترانه انجام می‌شود که جایگزینی آن با مسیر ایران و کریدور شمال- جنوب، تا 30درصد از هزینه ترابری کالاهای صادراتی هند می‌کاهد.

از سوی دیگر بنا بر اظهارات وزیر راه و شهرسازی در زمان امضای توافقنامه توسعه بندر چابهار، برای ترویج استفاده از این کریدور، تخفیف‌هایی نیز برای هزینه‌های بندری و ترانزیت در نظر گرفته شده است. آخوندی گفته بود برای فعال کردن کریدور چابهار برای ترانزیت زمینی حدود ۵۰ درصد هزینه ترانزیت تخفیف داده می‌شود و در بخش دریایی نیز برای پهلوگیری و هزینه‌های ترمینالی تخفیف‌های ۳۰ درصدی و ۵۵ درصدی پیش‌بینی شده است. امتیازاتی که با توجه به حجم سنگین مبادلات کالایی در منطقه، می‌تواند منجر به تغییر استراتژی بسیاری از کشورها برای استفاده از این دالان حمل‌ونقل بین‌المللی شود.

 

منبع: پایگاه خبری اتاق ایران

اپلیکیشن مانیکس در سال گذشته با الگوبرداری از کیف پول PayTM توسعه و پیاده سازی شد و در اردیبهشت ماه امسال به بهره برداری رسید.

این شرکت به دنبال اتصال به بزرگترین ارائه دهنده سرویس کیف پول در کشور هندوستان یعنی PayTM می‌باشد.
اپلیکیشن مانیکس در سال گذشته با الگوبرداری از کیف پول PayTM توسعه و پیاده سازی شد و در اردیبهشت ماه امسال به بهره برداری رسید.
دکتر نیما امیرشکاری رئیس هیئت مدیره مانیکس اعلام کرد این شرکت از سال گذشته مذاکراتی را برای اتصال به کیف پول PayTM آغاز کرده است و امیدوار است بتوانند کیف پول مانیکس را به کیف پول PayTM متصل نماید.  PayTM در حال حاضر بیش از ۲۵۰ میلیون کاربر دارد و با سرمایه گذاری علی بابا و سافت بنک پیشبینی کرده است که تا سال ۲۰۲۰ به بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر در هندوستان برسد.
با ورود و سرمایه گذاری علی بابا و یکپارچکی این کیف پول با علی پی هم اکنون کاربران PayTM می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن به پذیرنده‌های علی پی در کشور چین نیز پول انتقال دهند. همچنین کاربران اپلیکیشن علی پی نیز در کشور هندوستان می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن به کاربران و پذیرندگان هندی پول پرداخت کنند و خریدهای خود را انجام دهند.
اتصال علی پی و PayTM بزرگترین شبکه کیف پول دنیا را در آسیای شرقی ایجاد کرده است و مانیکس در تلاش است تا بتواند کاربران ایرانی را نیز به این شبکه متصل نماید.
 
محسن زادمهر مدیر عامل مانیکس نیز اعلام کرد در صورت اتصال مانیکس به PayTM کاربران این اپلیکیشن می‌توانند در کشور هندوستان و چین نیز از این اپلیکیشن استفاده نمایند و نیازی به حمل پول نقد در سفر به این کشور‌ها نخواهند داشت.
 
وی همچنین از برنامه‌های آتی این اپلیکیشن و افتتاح مارکت پلیس مانیکس طی هفته جاری خبر داد و گفت در حال حاضر امکانات بسیاری مانند انتقال وجه از طریق موبایل، پرداخت از طریق QR Code، درخواست وجه، گیفت کارت، شارژ اپراتور‌های ایرانی و بیش از ۳۰۰ اپراتور بین المللی و ... در مانیکس فراهم شده است و با راه اندازی مارکت پلیس مانیکس نیز پذیرندگان این اپلیکیشن می‌توانند محصولات خود را در این مارکت پلیس به اشتراک بگذارند و کاربران این اپلیکیشن می‌توانند از نزدیک‌ترین فروشگاه‌های اطراف خود محصولات دلخواه خود را خریداری نمایند.
وی بزرگترین ویژگی مرکز تجارت الکترونیکی مانیکس را استفاده از زیر ساخت حساب سپرده واسط یا Escrow Account خواند که امنیت معاملات بر این بستر را به شدت افزایش خواهد داد. مانیکس همچنین راه کار جذابی برای لوجستیک و ارسال کالاها تدارک دیده است که از زیر ساخت سامانه‌های حمل و نقل خصوصی مانند الوپیک برای ارسال سریع و ارزان کالا به خریداران استفاده می‌نماید.
به گفته مدیر عامل مانیکس طی هفته‌های آینده بیت کوین (Bit Coin) نیز در این شبکه پذیرش خواهد شد و کاربران مانیکس می‌توانند خرید‌های خود را با استفاده از این ارز دیجیتال انجام دهند.
 
همچنین دکتر امیرشکاری افزود مانیکس مذاکراتی را برای انتقال وجه بین المللی انجام داده است و امیدوار است تا پایان سال جاری امکان انتقال وجه بین المللی برای کاربران این کیف پول موبایلی فراهم شود. وی همچنین از مذاکرات این شرکت با شرکای تجاری عراقی، افغانستانی و ترکیه‌ای خبر داد و اعلام کرد با همکاری این شرکا‌ در تلاش هستند تا خدمات انتقال وجه خرد را فیمابین ایران و این کشور‌ها راه اندازی کنند.

 

منبع: زیست آنلاین

 

صفحه1 از6