شماره تماس : 88346744-021

لینک های کاربردی :
هند رکورددار سریعترین رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۸ خواهد بود

هند رکورددار سریعترین رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۸ خواهد بود

هند امسال بیشترین نرخ رشد را در بین کشورهای جهان خواهد داشت هر چند که این رشد ممکن است تحت تاثیر جنگ تجاری بین چین و آمریکا قرار گیرد.

 29 کارشناس اقتصادی که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده‌اند اعلام کردند هند می‌تواند از تنش بین چین و آمریکا متاثر شود.

 هوگو ارکان -کارشناس اقتصادی ارشد رابو بانک- گفت: این ریسک برای هند وجود دارد که در میانه اختلافات تجاری بین چین و هند قرار گیرد. با این حال ۹ نفر از کارشناسان نیز مناقشات دو طرف را به نفع هند دانسته‌اند.

کارشناسان پیش بینی کرده‌اند اقتصاد هند در سال مالی جاری رشدی ۷.۴ درصدی را تجربه کند که همسو با پیش بینی صندوق بین‌المللی پول و بالاتر از نرخ رشد پیش‌بینی شده قبلی است. همچنین کارشناسان پیش بینی کرده‌اند رشد اقتصادی هند در سال آینده به ۷.۵ درصد برسد.

پس از کاهش رشد اقتصادی هند که عمدتا ناشی از تصمیم دولت این کشور برای کنار گذاشتن اسکناس‌های با رقم بالا و اعمال تعرفه مالیات بر خدمات و کالا بود، هند موفق شد مجددا در سه ماهه منتهی به دسامبر ۲۰۱۷ سریع‌ترین نرخ رشد اقتصادی جهان را از آن خود کند.

سونال ورما از موسسه “نامورا” در یادداشتی می‌نویسد: چرخه سرمایه‌گذاری در حال بهبود است و مصرف افزایش یافته است.

انتظار می‌رود نرخ تورم هند به دلیل افزایش مخارج دولتی که به دلیل انتخابات آتی شتاب بیشتری نیز گرفته است افزایش یابد و بالاتر از نرخ چهار درصدی هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور در میان مدت باقی بماند. پیش‌بینی می‌شود نرخ تورم هند امسال به ۴.۷ درصد و سال آینده به ۴.۹ درصد افزایش یابد.

منبع: تجارت نیوز

کلیک: 2026 بار -
رای شما
مدیر سایت

وب سایت رسمی و خبری شورای بازرگانی ایران و هند.
بمنظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آدرس info(@)i-iibc.ir در تماس باشید

دیدگاه خود را ارسال نمایید