شماره تماس : 88346744-021

لینک های کاربردی :
سیاست جدید هند برای توسعه صنعت استارتاپ

سیاست جدید هند برای توسعه صنعت استارتاپ

مؤسسه فناوری دهلی هند با هدف کمک به راه‌اندازی استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، برنامه‌ای طراحی کرده که در آن به دانشجویان دکتری اجازه می‌دهد پایان‌نامه دکتری خود را در قالب تأسیس یک شرکت استارتاپی انجام دهند..

 

مؤسسه فناوری دهلی‌نو برای دانشجویان دکتری علاقه‌مند به ایجاد کسب‌وکار (در صورت داشتن طرح تأیید شده)، امکان استقرار و استفاده از سرمایه‌گذاری خطرپذیر در یک مرکز رشد مجزا در مؤسسه را ارائه می‌کند. مؤسسه فناوری دهلی‌نو برای دانشجویان دکتری علاقه‌مند به ایجاد کسب‌وکار (در صورت داشتن طرح تأیید شده)، امکان استقرار و استفاده از سرمایه‌گذاری خطرپذیر در یک مرکز رشد مجزا در مؤسسه را ارائه می‌کند.

قطعا این مدل طراحی شده موتور محرکی برای اکوسیستم کسب‌وکار دانش‌بنیان در هند خواهد بود و به محققان اجازه می‌دهد تا با استفاده از سرمایه‌گذاری خطرپذیر کسب‌وکار خود را شکل دهند.
همچنین در این برنامه برای دانشجویان دکتری که یک کسب‌وکار دانش‌بنیان راه‌اندازی کرده‌اند، حقوق ماهیانه‌ای با هدف کمک به راه‌اندازی کسب‌وکار در نظر گرفته شده است؛ به علاوه به این افراد «سرمایه اولیه»، «خدمات مربیگری رایگان»، «محل اقامت» و «دسترسی به آزمایشگاه‌های مؤسسه فناوری دهلی» نیز ارائه می‌شود.
به گفته دکتر رامگوپال مدیر مؤسسه فناوری دهلی هند، «این طرح یک پلت‌فرم و زیرساخت مناسب برای ورود و کنترل تکنولوژی‌های جدید مانند بلاک‌چین و هوش مصنوعی به وسیله شرکت‌های نوپا خواهد بود و هدف اصلی این است که پایان‌نامه‌های دکتری دانشجویان خلاق مؤسسه به کسب‌وکار‌ دانش‌بنیان تبدیل شود.»
به اعتقاد وی «در حال حاضر حدود 25 هزار محقق در حال انجام پایان‌نامه دکتری خود در دانشگاه‌های صنعتی و با بودجه دولت هند هستند که بخشی از آنها تحصیل خود را در مؤسسه فناوری دهلی ادامه می‌دهند؛ این مؤسسه به آنها اجازه می‌دهد از امکان سرمایه‌گذاری خطرپذیر شخصی خود در مرکز رشد ایجاد شده در مؤسسه بهره‌مند شوند.»
بر اساس این طرح و به استناد گزارش ستاد توسعه فرهنگ اقتصاد دانش بنیان، به این دانشجویان دستمزدی معادل با حقوق معمول در صنعت هند به صورت ماهیانه پرداخت می‌شود تا بتوانند در راه‌اندازی کسب‌وکار دانش‌بنیان خود موفق باشند.
همچنین مؤسسه به آنها کمک می‌کند با منابع مالی سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر موجود ارتباط برقرار کنند تا در صورت نیاز به توسعه فعالیت شرکت و بازار خود، منابع مالی بیشتری را از این طریق تأمین کنند.
در حال حاضر علاوه بر مرکز رشد مؤسسه، دو مرکز رشد دیگر نیز توسط مؤسسه فناوری دهلی هند در مناطق سونپات و هاریانا با هدف ارائه خدمات مالی و مشاوره‌ای به حدود سالیانه 50 شرکت نوپا در حال تأسیس است.

 

منبع: تسنیم 

Additional Info

کلیک: 2758 بار -
رای شما
مدیر سایت

وب سایت رسمی و خبری شورای بازرگانی ایران و هند.
بمنظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آدرس info(@)i-iibc.ir در تماس باشید

دیدگاه خود را ارسال نمایید