شماره تماس : 88346744-021

لینک های کاربردی :
نخست‌وزیر هند: اقتصاد هند طی پنج سال آینده قطعا ۵ تریلیون دلاری خواهد شد

نخست‌وزیر هند: اقتصاد هند طی پنج سال آینده قطعا ۵ تریلیون دلاری خواهد شد

نخست‌وزیر هند که در مورد هدف جاه‌طلبانه تبدیل کردن هند به اقتصادی ۵ تریلیون دلاری در ۵ سال آینده صحبت می‌کرد، از تمام افرادی که به این هدف تردید دارند انتقاد کرد.

 

نخست‌وزیر هند، نارندرا مودی، که در مورد هدف جاه‌طلبانه تبدیل کردن هند به اقتصادی ۵ تریلیون دلاری در ۵ سال آینده، صحبت می‌کرد تمام کسانی که تردیدهایی در مورد تحقق این برنامه دارند را مورد انتقاد قرار داد.

طبق گزارش رسانه‌های محلی هند، مودی در شهر واراناسی (شهری در شمال شرقی هند)، به کارگران حزب جاناتا، گفت: من اطمینان دارم که ما ظرف ۵ سال به ۵ تریلیون دلار خواهیم رسید اما برخی افراد می‌گویند چه نیازی به این کار هست و چرا چنین کاری انجام می‌دهیم؟ ما به این افراد بدبین‌های حرفه‌ای می‌گوئیم.

او همچنین گفت: نسبت به این بدبین‌ها هوشیار باشید، آنها مشکلات و مسائلی بیش از حد تصور ایجاد خواهند کرد.

مودی در توضیح اینکه چرا التزام به این هدف برای هند اهمیت دارد، گفت: سایز کیک (استعاره از اقتصاد) برای ما مهم است.

او ادامه داد: هرچه سایز اقتصاد بزرگ‌تر شود، شکوفایی بیشتری برای کشور به همراه خواهد آورد.

مودی گفت: دستیابی به این هدف چندان سخت نیست. برای این کار باید درآمد سرانه را افزایش دهیم که باعث افزایش قدرت خرید و تقویت تقاضا خواهد شد.

نخست‌وزیر هند ادامه داد: کشاورزان هم می‌توانند در موفقیت اقتصادی مشارکت داشته باشند. هند به دنبال ایجاد فضایی برای صادرات محصولات کشاورزی است، زیرا از نظر من کشاورزان، فراتر از اینکه تنها تولیدکننده غذا باشند، صادرکننده هستند.

هفته گذشته، هند از نقشه راهی برای رسیدن به هدف اقتصاد ۵ تریلیون دلاری خود رونمایی کرد.

وزیر مالی هند، نیرمالا سیتارامان، در سخنرانی خود در مورد برنامه اقتصادی ۲۰۱۹-۲۰۲۰، گفت که اقتصاد هند در پایان این سال مالی به ۳ تریلیون دلار خواهد رسید و اضافه کرد که هدف نارندرا مودی کاملاً در محدوده ظرفیت هند قرار دارد.

 

منبع: مهر

کلیک: 2155 بار -
رای شما
مدیر سایت

وب سایت رسمی و خبری شورای بازرگانی ایران و هند.
بمنظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آدرس info(@)i-iibc.ir در تماس باشید

دیدگاه خود را ارسال نمایید