شماره تماس : 88346744-021

لینک های کاربردی :
انجمن فولاد هند به دنبال بازگرداندن عوارض واردات است

انجمن فولاد هند به دنبال بازگرداندن عوارض واردات است

انجمن فولاد هند (ISA) پیشنهاد کرده است که تعرفه های آنتی دامپینگ و حقوق گمرکی جبرانی (Countervailing) بر روی برخی محصولات نهایی فولاد وارداتی بازگردانده شود.

 

در این بین پیشنهاد تعرفه و حقوق گمرکی جبرانی بر روی برخی محصولات تخت فولاد ضد زنگ نورد سرد و گرم از چین وجود دارد. این کشور همچنین خواستار اعمال عوارض ضد دامپینگ بر واردات محصولات تخت با پوشش آلومینیوم و روی است که منشأ یا صادرات آن از چین، ویتنام و کره جنوبی است. علاوه بر این هند خواهان عوارض مذکور بر واردات میلگرد و مفتول آلیاژی از چین نیز می باشد.

کالانیش خاطرنشان می کند که این انجمن از وزارت دارایی خواسته است تا این اقدامات را تا 31 ژانویه بازگرداند.

این تعرفه ها همگی 12 ماه پیش با هدف کمک به مصرف کنندگان فولاد در میان افزایش قیمت ها به حالت تعلیق در آمدند.

انجمن ISA همچنین از وزارتخانه مربوطه درخواست کرده تعرفه های آنتی دامپینگ را برای مقاطع نورد گرم، نورد سرد و مقاطع تخت فولادی روکش رنگی و همچنین مفتول، تمدید نماید تا از صنعت فولاد داخلی در برابر واردات محصولات با قیمت های پایین محافظت کند.

آقای Alok Sahay؛ دبیر کل انجمن ISA گفت: پیشنهاد این انجمن به دولت قبل از بودجه اتحادیه، طیف گسترده ای از نگرانی های بازیگران فولاد هند را پوشش می دهد. این پیشنهاد مسائلی راکه باید حل شود را برای رشد بخش فولاد و افزایش ظرفیت نصب شده فعلی از 144 میلیون تن به 300 میلیون تن همانطور که توسط سیاست های ملی فولاد که در سال 2017 رونمایی و تعیین شده بود، برجسته می کند.

کاهش و منطقی سازی برخی از تعرفه ها به همراه اقدامات سیاسی خاص، به ایجاد زمینه های بازی برابر در عرصه جهانی کمک می کند به ویژه در شرایطی که دو سوم واردات از سوی کشورهای دارای توافق تجارت آزاد (FTA) با هند بوده که تعرفه گمرکی صفر را شاهد هستند و درنتیجه هزینه های مشابهی را متحمل نمی شوند.

ساهای اضافه کرد: ما متواضعانه از وزارت دارایی خواسته ایم که پیشنهادات ما را بررسی کند و امیدواریم که دولت با اقدامات لازم وارد عمل شود.

این انجمن همچنین به دلیل دسترسی کم برخی محصولات درهند، تعرفه صفر را برای واردات زغال کک شو، قراضه ضد زنگ و نیکل پیشنهاد کرده است. انجمن مذکور پیشنهاد کرده که بنزین، نفت و گاز طبیعی را تحت نظارت مالیات کالا و خدمات GST قرار دهند.

آقای Dilip Oommen رئیس انجمن فولاد هند گفت: صنعت فولاد به عنوان یک عامل حیاتی در اقتصاد، منتظر بودجه اتحادیه برای سال مالی 2022-2023 جهت تخصیص بودجه بیشتر و بارگذاری اولیه برای پروژه های زیربنایی دولتی است که تقاضای این فلز را صرف نظر از تعرفه واردات صفر برای مواد اولیه افزایش می دهد.

وی اینگونه نتیجه گیری می کند که این اقدامات برای ارتقای تولید داخلی ضروری است که علاوه بر ایجاد مزیت در برابر تولیدکنندگان فولاد خارجی، فشار مورد نیاز را برای خود اتکایی یا به زبان هندی Atmanirbharta ایجاد می کند.

 

منبع: دنیای معدن 

Additional Info

کلیک: 565 بار -
رای شما
مدیر سایت

وب سایت رسمی و خبری شورای بازرگانی ایران و هند.
بمنظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آدرس info(@)i-iibc.ir در تماس باشید

دیدگاه خود را ارسال نمایید